חדשות
מפסלות חריטה

מפסלות חריטה

השימוש בעץ לתועלת של בני האדם, הייתה כבר לפני אלפי שנים עוד בעידן הקדום. במשך השנים למדו בני הרדם לגדל עצי פרי ועצי נוי וכן, ליצור מהם כלים שימושיים. אחת השיטות המוכרות יותר היא חריטה בעץ שנעשית באמצעות מפסלות חריטה. ניתן לבצע עבודות שונות בעץ, כגון קערות, כוסות וגביעים באמצעות מכונות חריטה מקצועיות שעובדות על לייזר או כלי ידני לעבודות עדינות ואמנותיות יותר. ניתן להגיע לרמות דיוק גבוהות באמצעות עבודה נכונה ועדינה עם כלים שונים וייעודיים לנגרים שהם אמנים ומעוניינים ליצור מוצרי אמנות אם פסלים, רהיטים ועוד.

ניתן לחרוט בכל גופן ובכל גודל כל מיני מוצרי העשויים מעץ טבעי. גם מלאכת קישוט או אותיות שניתן לחרוט בעץ, אפשר יהיה לבצע באמצעות מפסלות חריטה. היום ישנם כל מיני מוצרים העשויים עץ וכאלה שהם מודרניים יותר כגון טפטים לקיר בתלת ממד שעשויים מעץ ובאמצעות מכונות בחריטת לייזר מייצרים אותם במפעלים השונים.

 

חיסכון בזמן באמצעות מפסלות חריטה אוטומטיות

כאשר מדובר על מפעל לנגרות או בעל מקצוע בתחום זה, לבטח הוא יחזיק בכלים הרבה יותר משוכללים ומתקדמים שמיועדים לעבודה בעץ. אחד מהכלים הללו הינם מפסלות חריטה המיועדים לחריטות שונות על עץ. זוהי אמנות שימושית שניתן למצוא אותה במגוון רב של מוצרים. מי שמעוניין בעודות עדינות יותר כמו עבודות יד בעץ, יוכל למצוא מפסלת שמיועדת לחריטה, כאשר הקצה שלה עשוי בצורת יהלום. ישנן ערכות שלמות לנגרים חובבים או אלה שכבר עובדים שנים בעץ במסגרת תחביב.

כאשר מדובר על עבודת אמנותיות כמו חריטה בעץ, מדובר על כלים עדינים יותר שניתן לעבוד באמצעותם בעץ. ישנו סט של 12 חלקים שמשמש לעבודות ידניות וכן גם למחרטות עץ.

טיפוח מחשבה יצירתית ותכנון מקצועי של ריהוט 

אמנים בעץ, ניחנים לרוב בטיפוח המחשבה והיצירתיות. מי שמעוניי להגשים תכנון מקורי לריהוט יוכל ללמוד שיטות שונות אבל יש להיעזר בכלי עבודה חיוניים כמו מפסלות חריטה שמיועדות לעבודות עדינות  ומדויקות בעץ. ניתן למצוא כלים חשמליים וכלים ידניים לחריטה בעץ הכול תלוי בסוג העבודה ורמת הדיוק והניסיון של נגר או חובב שכבר מייצר שנים רהיטים וחפצים מעץ מכל מיני סוגים.