חדשות
מפסלות גילוף בעץ

עץ הוא חומר גלם נוח, נגיש ופשוט וגילוף בעץ יכול להיות קל. ניתן למצוא עץ בשפע והוא הרבה יותר זול מכל מיני מתכות למיניהן, הוא רק יותר מאבן ולכן קל לעיבוד. יש למצוא את סוג העץ המתאים ולעבוד עם סט של מפסלות גילוף בעץ. כל מפסלת שונה מרעותה ויש להתחיל בגילוף גס יותר של העץ ולהמשיך עם מפסלות לעבודה עדינה יותר ככל שמתקרבים לסיום הגילוף. יש לציין כי אין סוף כלים לגילוף קיימים היום בשוק, אבל על מנת שלא תתבלבלו ואם רק התחלתם לפסל בעץ, יש לרכוש את הכלים החיוניים ביותר שימליצו לכם מוכרים בחנויות לנגר החובב

הפיסול והגילוף בעץ, מתבצע עם כמה כלים כגון אזמל מיוחד וסוגים שונים של מפסלות שהם בעצם סכינים שונים שהקצה שלהם שונה. אלה בעצם מפסלות גילוף בעץ ולאמני העץ שכוללים גם נגרים שמבצעים עבודות מיוחדות של גילוף ברהיטים, ניתן למצוא את מגוון המפסלות שבאמצעותם הם יוצרים רהיטים שהם יצירות אמנות של ממש.

אמנות גילוף בעץ כבר קיימת אלפי שנים

יש לציין כי אמנות הגילוף בעץ, כבר קיימת אלפי שנים ולמרות שאנו נמצאים בעידן הטכנולוגי, עדיין אמנים רבים מעדיפים עבודות יד שהם מיוחדות ומקוריות יותר. לשם כך, נדרש חומר גלם רב כמו עץ במידה ומדובר על גילוף של רהיטים וכן, מפסלות גילוף בעץ מכל מיני סוגים או ליתר דיוק בערכה שלמה שיש לעבוד בכל פעם באמצעות מפסלת אחרת.

הכנת עיטורים שונים ניתן למצוא בכל מיני סוגי ריהוט אבל במיוחד בריהוט שמיועד לבתי כנסת שנראה כמו יצירת אמנות כמו: כיסא אליהו הנביא לקיום בריתות וארון שבו נמצאים כתבי הקודש. רק נגרים שהם אמנים בתחום, יוכלו לפסל ולגלף תחת ידם ריהוט מיוחד בסגנון עתיק שמיד ישב את העין.

 

עבודות יד מעץ רואים מיד

יש אנשים רבים שמעוניינים במוצרי אמנות מעץ, כגון ריהוט מיוחד, פסלים מגולפים בעץ, היות והם מעריכים עבודות יד של אמני עץ. מיד רואים כי מדובר בעבודה של אמן שהוא יודע לפסל בעץ מוצרים וחפצים שונים. גם מטבחים מסוג פרובנס ניתן למצוא היום בעבודת יד שנעשתה ע"י נגר אמן כאשר הוא עבד עם מפסלות גילוף בעץ לעיטור קישוטים וגילופים מיוחדים.