חדשות
כלי גילוף לחובבנים
כלי גילוף לחובבנים

גילוף בעץ הוא פעולה בה לוקחים גוש של עץ לא מעובד ומחסירים ממנו חלקים. אך למרות שמדובר בפעולה פשוטה יחסית, התוצאות של אמנות מסורתית זו יכולות להיות מרהיבות עין. מסיבה זו נחשב הגילוף בעץ לתחביב אהוב שרבים פונים ללמוד אותו. יתרונותיו של הגילוף על פני תחביבים אחרים הם רבים, ובנוסף לזמן הלימוד הקצר אפשר להזכיר גם את הזמינות הגבוהה של כלי גילוף לחובבנים, אותם ניתן להשיג בקלות.

כמו בכל תחומי הנגרות גם גילוף מקצועי נעשה כיום באמצעות מכונות, אך כלי גילוף לחובבנים הם עדיין הכלים המסורתיים הפשוטים שהוכיחו את עצמם במשך מאות שנים. בראש ובראשונה כוללים כלי גילוף לחובבנים מפסלות, המתחלקות לכמה סוגים בהתאם לצורה שיש לחלק החיצוני, החותך בעץ. לצד מפסלות בעלות ראש ישר ניתן למצוא גם כאלו בעלות ראש אלכסוני, זוויתי, מעוגל או חצי מעוגל. בנוסף, ישנן מפסלות מעוקלות, המאפשרות פעולות גילוף מיוחדות.

לא קשה למצוא מקומות המלמדים את התחביב, והם גם הכתובת הראשונה לייעוץ בכל שאלה אודות כלי גילוף לחובבנים. נגרים מקצועיים מציעים קורסים בנושא, וניתן כמובן גם לפנות לחנויות היצירה השונות. מקור ידע נוסף אודות כלי הגילוף וטכניקות העבודה בהן הוא כמובן רשת האינטרנט, ולמעשה ניתן להגיע לרמה גבוהה יחסית באמצעות לימוד עצמי. בנוסף, אפשר להשתמש באינטרנט כדי לקנות כלי גילוף במחיר זול יותר מזה שבחנויות.