חדשות
טיפים

טיפים לעבודה עם כלים לגילוף בעץ

1.      על גילוף בעץ
זה אולי נראה טיפשי לומר שהכול מתחיל במחשבה, אבל זה נכון. כאשר יש לך רעיון  בדרך כלל התגובה הראשונה היא ליישם את הרעיון. רעיונות מסוימים הם הצלחה בלידה וחלק פשוט לא הולכים לשום מקום. אבל היופי של החיים היא שאנו מתוכננים לחשוב על עצמנו ונהנים מחופש להיות אומנותיים. אחד הרעיונות בגילוף בעץ הם כי טכניקות מסוימות הוכחו לעבוד, אפילו עד עצם היום הזה.

 

2.      בטיחות
זכרו, אנחנו משתמשים בסכינים חדות תוך כדי הגילוף, הסכינים יכולות לגרום לפציעות קשות אם לא נזהרים ומטופלים כראוי בפציעה. זה אולי נראה טריוויאלי, אבל תאונות קורות. הכי  טוב לשמור על תחבושות ו/או פלסטרים על ידנו בזמן הגילוף. כמו כן, יש לקחת את הזמן שלנו בזמן הגילוף. אם תעבודו בפזיזות ובמהירות אתם עלולים לגרום לעצמכם פציעה לא רצויה. זכרו, גילוף בעץ היא אמנות מימים ימימה לא מלאכת פס ייצור ולכן אל תמהר.

3.      כיצד לעבוד עם סכין

יש להזיז את פרק היד בזמן הגילוף וכך תהייה לכם שליטה טובה יותר בעבודה.

מסירים חתיכות קטנות של עץ ולא לנסות להסיר גושים גדולים. שימרו על להב חדה.

אין להשתמש בסכין כמו במגרדת כי זה מקהה את הלהב ולא לחטט בעץ כי זה ישבור את הלהב.

4.      שימוש בעיפרון
צייר קו באמצע העבודה כדי לעזור לכם לשמור על שני הצדדים מאוזנים. השתמשו בעיפרון כדי לצייר את הרעיון שלכם על העץ לפני שאתם חותכים. זה הרבה יותר קל למחוק עפרון מאשר סימן.
 לא רק שעפרון יעזור לכם בלצייר את היצירה שלכם אלה הוא גם יעזור לכם לא לעשות טעויות גדולות ביצירה שלכם.

5.      לא להתייאש
אם הגילוף הראשון שלכם לא יוצא כמו שאתם רציתם, אל תתייאשו ותפסיקו לגלף. זהו תחביב חדש אשר ייקח זמן ותרגול. זה שלב שיש ללמוד מהטעויות שלכם ולדעת שהעבודה הבא שלכם תהייה יותר טובה מקודמתה. תישארו ותתעניינו בגילוף בעץ, תקראו חומר וטיפים על גילוף בעץ, תתעניינו ותלמדו, שאלו שאלות ממגלפי עץ מנוסים, אין שום בושה בכך להפך למגלפי עץ מנוסים תמיד יש עצה והדרכה שימושית בשבילכם והם יעזרו לכם לפתח את הסגנון האישי שלכם לגילוף.

תירשמו לחוג לגילוף בעץ כדי ללמוד את היסודות וזה יעזור לכם לעלות את ביטחונכם וליהנות מהאומנות של הגילוף בעץ.

6.      עבודה חכמה

אל תעבדו על גילוף יותר מ- 30 עד 45 דקות בכל פעם. הידיים שלכם יקבלו התכווצויות מהעבודה אלא אם כן אתם מיומנים לעשות את זה. אל תפנו גילוף בעץ לחוויה נעימה ותובענית. תוצאות טובות מושגות בזמן ארוך ולא באחר צהריים אחד!