חדשות
חנות לכלי גילוף
חנות לכלי גילוף

מקומות רבים בארץ מציעים לאמן החובב ללמוד כיצד ליצור תבליטים ופסלים בעץ. הגילוף בעץ הוא אמנות בעלת שורשים עתיקים, הזוכה בימינו לפריחה מחודשת כתחביב פופולארי. בפעולת הגילוף מסירים עץ מחתיכה בלתי מעובדת באמצעות כלים מיוחדים. פעולה זו דורשת ריכוז אינטימי מתמשך, ולכן יש בכוחה להרגיע ולהביא לסיפוק עצמי רב. הצעד הראשון לקראת כניסה לתחביב זה צריך להיעשות בביקור חנות לכלי גילוף, כדי להצטייד בכלים המתאימים.

בהגיעכם אל כל חנות לכלי גילוף, תהיו ודאי מבולבלים משפע הכלים המוצע למכירה. אך אל דאגה, אינכם זקוקים ליותר מכמה כלי גילוף בסיסיים כדי להתחיל ליצור. ראשית הצטיידו בסכינים, רצוי בדרגות שונות של גודל ועובי. לאחר מכן רכשו מספר מפסלות בצורות שונות, כשהצורות הבסיסיות הן המפסלת הישרה, הזוויתית (בעלת צורה של האות האנגלית וי), והמעוגלת. בנוסף, כדאי לקנות גם מפסלות בעלות מקל מעוקל.

כלי גילוף קיימים ברמות שונות של איכות, החל מכלים זולים למתחילים ועד כלים איכותיים מיצרנים ידועי שם בעולם. חנות לכלי גילוף תחזיק בדרך כלל סטים של כלי גילוף, כך שאין צורך לבחור באופן נפרד כל מפסלת. לאחר שכבר הגעתם אל חנות לכלי גילוף ובחנתם את המוצרים, נצלו את ההזדמנות להתייעץ עם המוכרים במקום. אלו יוכלו לתת לכם טיפים מועילים לגבי טכניקות עבודה, נקיטת אמצעי בטיחות, ואף להציע לכם חומרי הדרכה או דוגמאות.